Main Menu


Notice: Undefined offset: -1 in /home/pasazmuzea/domains/pasazmuzealny.pl/public_html/components/com_sobipro/router.php on line 90

Login Form

"Jeńcy wojenni w okupowanym Krakowie 1939-1945" Tomasza Owoca najlepszą książką historyczną półrocza w konkursie „Historia zebrana. Konkurs i plebiscyt na najlepszą książkę historyczną 2016 r”.

z dumą informuje, że wydawnictwo "Jeńcy wojenni w okupowanym Krakowie 1939-1945" Tomasza Owoca wybrane zostało najlepszą książką historyczną II półrocza 2016 r. w dziale "Okiem Badacza" konkursu „Historia zebrana. Konkurs i plebiscyt na najlepszą książkę historyczną 2016 r”. 

Autor bardzo dziękuje za wszystkie głosy, a my zapraszamy do ostatniego, najważniejszego etapu głosowania - na najlepszą książkę historyczną roku 2016 >> http://historiazebrana.pl/glosowanie . Głosowanie potrwa do 23 stycznia. 

Wydawnictwo „Jeńcy wojenni w okupowanym Krakowie 1939-1945” towarzyszy wystawie w Fabryce Emalia Oskara Schindlera o tej samej nazwie. Prezentuje mało znane dzieje obozów jenieckich działających na terenie Krakowa. Ukazuje losy polskich, francuskich, sowieckich, belgijskich oraz holenderskich żołnierzy więzionych przez niemieckiego okupanta w stolicy Generalnego Gubernatorstwa.„Historia zebrana. Konkurs i plebiscyt na najlepszą książkę historyczną” to przedsięwzięcie realizowane wspólnie przez redakcje: portalu historycznego Histmag.org i serwisu Granice.pl - wszystko o literaturze. Celem konkursu jest wybór najlepszych publikacji historycznych wydanych w języku polskim w danym roku. W 2016 roku konkurs przeprowadzany jest w dwóch półrocznych edycjach. Spośród laureatów poszczególnych edycji wybrane zostaną najlepsze tytuły roku. Wyboru dokonują internauci w powszechnym głosowaniu oraz specjalne jury, składające się z: redaktorów obydwu serwisów, publicystów historycznych, naukowców i doświadczonych recenzentów książek. 

ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA!