Main Menu


Notice: Undefined offset: -1 in /home/pasazmuzea/domains/pasazmuzealny.pl/public_html/components/com_sobipro/router.php on line 90

Login Form

Newsletter Muzeum Tatrzańskiego - 16 - 22 stycznia 2017

Szanowni Państwo, zapraszamy serdecznie na wieczór narciarski "Z pasji do nart", który poprowadzi Wojciech Szatkowski. Będzie to opowieść o narciarzach polskich i zagranicznych w nawiązaniu do książki "Magia nart".

Prezentacja multimedialna przeniesie nas do świata pierwszych nart, do czasów, kiedy jeszcze produkowano je z drewna, tymczasem ludzie byli z żelaza… Wieczór narciarski odbędzie się 21 stycznia (sobota) o godz. 17 w Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba, Zakopane, ul. Kościeliska 18. ROZPOCZNIJMY RAZEM FERIE ZIMOWE W ZAKOPANEM!

Zachęcamy serdecznie do udziału w zajęciach i spotkaniach organizowanych przez Muzeum Tatrzańskie.

Podwieczorek muzealny z "Magią nart"

Zachęcamy również do udziału w podwieczorku muzealnym, na którym zaprezentujemy fragmenty książki Beaty Słamy i Wojciecha Szatkowskiego "Magia nart". W programie również opowieść o Stanisławie Barabaszu oraz film o Mariuszu Zaruskim. Spotkanie, które odbędzie się 19 stycznia (czwartek) o godz. 15 w Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. Stanisława Witkiewicza w willi Koliba, Zakopane, ul. Kościeliska 18 poprowadzi Wojciech Szatkowski, jeden z autorów książki.

"Rozruszać Koziołka Matołka" - warsztaty dla rodzin. Zapraszamy na zajęcia, podczas których wspólnie będziemy tworzyć od podstaw film rysunkowy oparty na fragmentach książek Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza o Koziołku Matołku lub o Małpce Fiki-Miki. Warsztaty odbędą się 20 stycznia (piątek) o godz. 10 w Muzeum Kornela Makuszyńskiego, Zakopane, ul. Tetmajera 15.

"Hasior opowiedziany" - zwiedzanie z przewodnikiem. Zapraszamy serdecznie na spotkanie z cyklu "Hasior opowiedziany", czyli zwiedzanie Galerii Władysława Hasiora z przewodnikiem, które odbędzie się 20 stycznia (piątek) o godz. 16 w Galerii Władysława Hasiora, Zakopane, ul. Jagiellońska 18b.

PRZYPOMINAMY RÓWNIEŻ O NASZYCH WYSTAWACH CZASOWYCH:

"Góry widoków. Stanisław Gałek i tatrzańscy pejzażyści jego czasów w kolekcjach Leszka Radwana i Piotra Radwana-Röhrenschefa oraz Witolda Huculaka" - wystawa z cyklu "Kolekcje domowe" w Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza, Zakopane, ul. Zamoyskiego 25.

"Tatry i psalmy. Nietradycyjna wycinanka żydowska" Moniki Krajewskiej w Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba, Zakopane, ul. Kościeliska 18.

"Wiersze skrywają obrazy, a obrazy wiersze" - wystawa malarstwa tuszowego autorstwa trzech artystów: Agaty Jóźwiak, Konrada Świtały i Lecha Żurkowskiego w Galerii Władysława Hasiora, Zakopane, ul. Jagiellońska 18b.

Szczegółowe informacje na www.muzeumtatrzanskie.pl