Main Menu


Notice: Undefined offset: -1 in /home/pasazmuzea/domains/pasazmuzealny.pl/public_html/components/com_sobipro/router.php on line 90

Login Form

Informacje o nagrodach dla Muzeum Okręgowego w Toruniu

Mamy zaszczyt poinformować, że nasz oddział - Muzeum Toruńskiego Piernika - znalazł się w gronie 40 najlepszych muzeów w Europie i zdobył prestiżowe wyróżnienie w konkursie European Museum of the Year Award (EMYA)

organizowanym przez Europejskie Forum Muzeów (European Museum Forum). Jubileuszowa, czterdziesta gala wręczenia nagród odbyła się w dniach 3-6 maja w chorwackim Zagrzebiu. Prócz toruńskiej placówki, wśród nominowanych z Polski znalazły się także Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Śląskie w Katowicach oraz Muzeum Emigracji w Gdyni.

Pragniemy również nadmienić, że projekt realizowany przez Muzeum Okręgowe w Toruniu zatytułowany Nauka. Sztuka. Edukacja. 140 lat działalności Toruńskiego Towarzystwa Naukowego znalazł się w gronie nominowanych do nagrody Sybilla 2016 – najbardziej prestiżowego konkursu na Muzealne Wydarzenie Roku w Polsce. Wręczenie nagród odbędzie się 16 maja podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie.