Main Menu


Notice: Undefined offset: -1 in /home/pasazmuzea/domains/pasazmuzealny.pl/public_html/components/com_sobipro/router.php on line 90

Login Form

Weekendowe zwiedzanie Majdanka i muzeum w Bełżcu

Kuratorskie zwiedzanie wystawy „Więźniowie Majdanka”, spacery z przewodnikiem po ekspozycjach muzealnych na Majdanku i w Muzeum – Miejscu Pamięci w Bełżcu oraz wykłady poświęcone dziejom obozów „Aktion Reinhardt”.

Do udziału w tych wydarzeniach Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza w najbliższy weekend. 19 maja, w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich, zwiedzający Muzeum na Majdanku będą mieli okazję obejrzeć wystawę historyczną „Więźniowie Majdanka” w towarzystwie autora jej scenariusza Krzysztofa Banacha. Oprowadzanie kuratorskie rozpocznie się o godzinie 10.00 w baraku nr 62. 20 maja, kiedy organizowana jest Noc Muzeów, z oferty muzeów na Majdanku i w Bełżcu będzie można skorzystać jeszcze przed południem. Spacery po terenie dawnego niemieckiego obozu KL Lublin rozpoczną się o godzinie 11.00 i 12.00. Historię byłego niemieckiego obozu zagłady w Bełżcu będzie można poznać podczas zwiedzania terenu upamiętnienia i wystawy (początek o godzinie 10.00 i 14.00), a także wykładów „Obóz zagłady w Bełżcu widziany oczami świadków historii. Relacje ocalałych i mieszkańców Bełżca” oraz „Zagłada Żydów w Generalnym Gubernatorstwie. Obozy ‘Aktion Reinhardt’” (początek odpowiednio o godzinie 11.00 i 13.00). Liczba miejsc na sobotnie wydarzenia jest ograniczona i obowiązuje na nie rezerwacja – szczegóły na www.majdanek.eu. Wstęp bezpłatny.