Main Menu

Notice: Undefined offset: -1 in /home/pasazmuzea/domains/pasazmuzealny.pl/public_html/components/com_sobipro/router.php on line 90

Login Form

Wydarzenia w Muzeum Okręgowym w Toruniu(najbliższy weekend)

Szanowni Państwo,Zachęcamy do zapoznania się z nadchodzącymi wydarzeniami organizowanymi przez Muzeum Okręgowe w Toruniu.

Już w najbliższą sobotę, 24 czerwca, w godzinach 18:00 – 00:00 odbędzie się organizowana w ramach Święta Miasta III Toruńska Noc Muzealna pod hasłem Reformacja w Toruniu. Podobnie jak w przypadku tej majowej, czynne będą wszystkie oddziały Muzeum. Na gości czeka mnóstwo spotkań oraz wykładów poświęconych głównie tematyce religijnej, choć nie zabraknie także atrakcji dla zainteresowanych kulturami pozaeuropejskimi. W Kamienicy pod Gwiazdą będzie można porozmawiać ze znawcami mieczy japońskich, w Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika podziwiać egzotyczne zabawki, posłuchać ciekawostek na temat Dzieci Amazonii czy podyskutować o atrybutach kobiecości i męskości w kulturach pozaeuropejskich.  Nie zabraknie również tradycyjnych warsztatów wypieku pierników w Muzeum Toruńskiego Piernika, które zawsze cieszą się wielką popularnością oraz kiermaszu książek w Ratuszu Staromiejskim.  III Toruńska Noc Muzealna to także ostatnia tegoroczna szansa na bezpłatne, nocne wejście na Wieżę Ratuszową. Pełny program imprezy znajdą Państwo poniżej.

Drugim ważnym dla całego miasta wydarzeniem, które odbędzie w piątek, 23 czerwca o godzinie 17:00, w Muzeum Historii Torunia (w Domu Eskenów) jest wernisaż wystawy „Miasto – Ludzie Muzeum. Kultowe Osiedla. Historia Rubinkowa i osiedla „Na Skarpie”. 

Na ekspozycji można zobaczyć wiele fotografii, z których pierwsze wykonano w styczniu 1975 roku, z okazji postawienia pierwszej ściany bloku na osiedlu Rubinkowo, a ostatnie pochodzą już z lat 90-tych XX wieku. Niewątpliwą atrakcję stanowi także krótki film zmontowany z fragmentów nadawanych przez pierwszą telewizję osiedlową działającą na początku lat 90-tych XX wieku, przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Rubinkowo”. Inną formą podróży w minione czasy jest próba odtworzenia pokoju w bloku wielkopłytowym z lat 80-tych XX wieku lub pokazanie wielu przedmiotów codziennego użytku charakterystycznych dla tamtej epoki. Na zwiedzających czeka również wiele innych atrakcji. Wystawa potrwa do 22 października.