Main Menu

Notice: Undefined offset: -1 in /home/pasazmuzea/domains/pasazmuzealny.pl/public_html/components/com_sobipro/router.php on line 90

Login Form

Muzeum Śląskie na Śląskich Targach Książki

W dniach 9–11 listopada w Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbędą się Śląskie Targi Książki.

W ich ramach Muzeum Śląskie przygotowało nie tylko atrakcyjne propozycje książkowe, ale także panel dyskusyjny i spotkanie z autorami.
Na naszym stoisku będzie można odnaleźć bogatą ofertę wydawniczą: nowości, najpopularniejsze albumy i katalogi, a także gadżety wydane przez Muzeum Śląskie. Rabaty na wybrane tytuły sięgać będą nawet 70 procent.
Już w piątek 9 listopada o godz. 12.00 na stoisku Muzeum Śląskiego odbędzie się dyskusja „Jak podróżujemy współcześnie? Książki, wystawy, Internet, mapy…” zorganizowana wspólnie z Domem Oświatowym Biblioteki Śląskiej w Katowicach. Spotkanie poświęcone będzie fenomenowi podróżowania poprzez teksty kultury. Podróż w świecie rzeczywistym często jest utrudniona lub wręcz niemożliwa – z powodów politycznych (zamknięte granice), zagrożeń, wojen czy po prostu zasobności portfela. Rozwiązaniem alternatywnym stają się tytułowe książki, wystawy, Internet, mapy.
W spotkaniu wezmą udział Ewa Kokot, kierownik Domu Oświatowego BŚ i współautorka projektu czytelniczego „Pola widzenia książki”, Bożena Szklarska, córka Alfreda Szklarskiego – autora cyklu powieści o Tomku Wilmowskim, oraz Sławomir Brzoska – rzeźbiarz i autor książki „Rok wędrującego życia”. Spotkanie poprowadzi Adam Pisarek, kurator wystawy „Na tropie Tomka”, zainspirowanej twórczością Alfreda Szklarskiego.
Z kolei w niedzielę 10 listopada, również o godz. 12.00, swoje książki podpisywać będą Barbara Szmatloch, autorka publikacji „Wihajster do godki. Lekcje śląskiego” oraz Józef Krzyk, autor reportażu „Szałfynster – od kopalni Ferdynand do Muzeum Śląskiego”. Wcześniej, o godz. 10.15, na głównej scenie Śląskich Targów Książki odbędzie się dyskusja z udziałem obojga autorów pt. „Wihajster i szałfynster, czyli fenomen śląskiej godki”.