Main Menu

Notice: Undefined offset: -1 in /home/pasazmuzea/domains/pasazmuzealny.pl/public_html/components/com_sobipro/router.php on line 90

Login Form

Warsztaty muzyczne „Instrumenty świata”

W sobotę 25 listopada w Muzeum Śląskim w Katowicach odbędą się warsztaty dla rodzin z dziećmi pt. „Instrumenty świata”.


Spotkanie połączy elementy koncertu i pokazu instrumentów etnicznych z aktywnym uczestnictwem dzieci w zabawie dźwiękami. Muzyczna podróż przez pięć kontynentów będzie okazją do posłuchania nowych rytmów i melodii, nauki śpiewu, zabawy i prób zagrania na instrumentach z różnych stron świata.
Muzykowanie we wspólnym kręgu zainspirowane będzie wystawą „Na tropie Tomka”, którą oglądać można w Muzeum Śląskim. Wystawa zabiera zwiedzających w podróż śladami Tomka Wilmowskiego, bohatera książek Alfreda Szklarskiego. Zwiedzając kolejne kontynenty, poznają oni obce kultury i uczą się współpracy.
Warsztaty poprowadzi Tomasz Drozdek – kompozytor, perkusista, perkusjonalista, multiinstrumentalista etniczny, kolekcjoner rzadkich instrumentów z różnych stron świata, których obecnie posiada około 300. W swoim solowym projekcie muzycznym T.ETNO łączy brzmienia nietypowych instrumentów etnicznych z brzmieniami elektronicznymi i techniką loopingu.
Wydarzenie odbędzie się w sobotę 25 listopada o godz. 15.30 w budynku stolarni (siedziba Muzeum Śląskiego w Strefie Kultury, ul. T. Dobrowolskiego 1). Wstęp 7 zł (opiekunowie wstęp wolny). Cena nie obejmuje zwiedzania wystawy „Na tropie Tomka”.