Main Menu

Notice: Undefined offset: -1 in /home/pasazmuzea/domains/pasazmuzealny.pl/public_html/components/com_sobipro/router.php on line 90

Login Form

Najbliższe wydarzenia w Muzeum Podlaskim w Białymstoku

Najbliższe wydarzenia w Muzeum Podlaskim w Białymstoku 22-30 listopada 2017 r.


WYSTAWY
Podlaskie historie. Sacrum w czasach profanum – finisaż wystawy 24 listopada 2017 r., godz. 18.00, Muzeum Ikon w Supraślu Muzeum Ikon w Supraślu zaprasza na finisaż wystawy Piotra Sawickiego: “Podlaskie historie. Sacrum w czasach profanum”. W programie:
- spotkanie z Autorem
- Podróż w czasie i przestrzeni, spotkania z ludźmi i ciekawymi miejscami połączone wspólnym wątkiem prawosławia – pokaz najciekawszych fotografii z archiwum autora – komentarz i prowadzenie Andrzej Lechowski, Dyrektor Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.
Wstęp bezpłatny na podstawie wcześniejszej rezerwacji telefonicznej - 509 336 829. Liczba miejsc ograniczona.
Andrzej Strumiłło. Malarstwo i rysunek. Dziennik A4 Wernisaż 30 listopada 2017 r., godz. 18.00, Ratusz w Białymstoku (Rynek Kościuszki 10) Ekspozycja czynna do 4 lutego 2018 r. Wernisaż uświetni koncert kameralny w wykonaniu Marleny Borowskiej (sopran) i Roberta Marata (fortepian). Zaprezentujemy najnowsze obrazy Profesora powstałe w roku 2017 oraz rysunki, a także bogaty wybór roboczych projektów ze szkicowników Artysty.
KONCERTY
Koncert z historią
26 listopada 2017 r., godz. 17.00, Ratusz w Białymstoku (Rynek Kościuszki 10) Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny UMCF w Białymstoku Zakład Pedagogiki Instrumentów Smyczkowych i Muzeum Podlaskie zapraszają na kolejną edycję “Koncertu z historią”. Prowadzenie i gawęda historyczna dyrektor Andrzej Lechowski.Wstęp 1 zł
Arie i utwory chóralne w Ratuszu 27 listopada 2017 r., godz. 19.00, Ratusz (Rynek Kościuszki 10)
Zakład Pedagogiki Wokalnej Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz Muzeum Podlaskie w Białymstoku zapraszają do białostockiego Ratusza na koncert w ramach II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Artystycznej "Wyzwania współczesnej pedagogiki wokalnej"
Koordynator, Kierownik naukowy konferencji: ad. dr Marta Wróblewska Wystąpią:
Marta Wróblewska - sopran
Katarzyna Moląg-Krupowicz - sopran
Marta Antkowiak - sopran
Urszula Iżbicka - fortepian
Olga Anikiej - fortepian
Schola Dziecięca "Lilie Świętego Kazimierza" (op. art. Maria i Kamil Wróblewscy) - dyr. Maria Wróblewska
Chór Żeński Zespołu Szkół Muzycznych "Schola Cantorum Bialostociensis" - dyr. Anna Olszewska
W programie: arie starowłoskie, pieśni F. Poulenca, G. Faure oraz utwory chóralne Wstęp 1 zł
MUZEALNA ŚRODA DLA SENIORÓW
Opieka zdrowotna w XVIII-wiecznym Białymstoku 22 listopada 2017 r., godz. 11.00, Muzeum Historyczne (ul. Warszawska 37) czas trwania zajęć: ok. 60 min. Wstęp 1 zł Wykład poświęcony będzie opiece medycznej. Przedstawione zostaną służby odpowiedzialne za hospitalizację mieszkańców naszego miasta w XVIII wieku oraz dawne sposoby leczenia. Uczestnicy dowiedzą się, jak od tego czasu zmienił się poziom medycyny.
WYKŁADY
Jerzy Nowosielski – architekt - wykład Krystyny Czerni
23 listopada 2017 r., godz. 17.00, Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego (ul. Świętojańska 17)
Fundacja Villa Sokrates oraz Muzeum Podlaskie w Białymstoku mają zaszczyt zaprosić na wykład dr Krystyny Czerni o Jerzym Nowosielskim, architekcie wybitnym, choć nie do końca zrealizowanym. Wykład towarzyszy wystawie "(...) i żałuję, że Jerzy nie jest tutaj... Jerzy Nowosielski nieznany".
wstęp 1 zł
Kościuszko – bohater na trudne czasy Wykład wygłosi dr Zbigniew Romaniuk
24 listopada 2017 r., godz. 17.00, Muzeum Historyczne (ul. Warszawska 37) Tadeusz Kościuszko, jedna z polskich postaci historycznych najbardziej znanych za granicami kraju, w Polsce ciągle postrzegana jest dość stereotypowo i hasłowo. Rok Kościuszki, jest dobrą okazją do próby uporządkowania naszej wiedzy i szerszego spojrzenia na bohatera narodu nie tylko polskiego. Po raz pierwszy poruszymy także temat jego pobytów na Podlasiu i wpływu na insurekcję w regionie. Zastanowimy się również nad szczególnym uwielbieniem tej postaci jeszcze za życia, a także sposobami podtrzymywania pamięci i upamiętniania. Wstęp 1 zł
EDUKACJA DLA RODZIN Z DZIEĆMI
SOBOTA RODZINNA W MUZEUM RZEŹBY ALFONSA KARNEGO PODRÓŻE ZE SZTUKĄ: Nie szata zdobi człowieka 25 listopada 2017 r., godz. 11.00, Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego (ul. Świętojańska 17) Czas trwania zajęć: ok. 90 min. Wiek uczestników: 7-12 lat Opłaty: 4 zł od dziecka i opiekunowie 8 zł od opiekuna Liczba uczestników: do 15 osób. Prosimy o wcześniejsze zapisy pod nr tel. 509 336 862 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  W jakim stroju chętnie prezentował się Alfons Karny? Którzy artyści obsesyjnie dbali o swój wygląd? Czym jest surdut, a czym frak? Na te pytania odpowiemy w trakcie podróży po wystawie stałej biorąc na warsztat znajdujące się tam obrazy i rzeźby. Zajęcia będą zakończone przygotowaniem modeli i ubraniem ich w zaprojektowane przez uczestników stroje.
SOBOTA RODZINNA W MUZEUM HISTORYCZNYM: Tadeusz Kościuszko – bohater kapitana Nemo 25 listopada 2017 r., godz. 11.00, Muzeum Historyczne (ul. Warszawska 37) czas trwania: 90 min. wstęp: 8 zł od dziecka, opiekunowie – bezpłatnie wiek uczestników: 6-12 lat maksymalna liczba dzieci – 20 osób
Zapisy na zajęcia z minimum trzydniowym wyprzedzeniem pod numerami telefonów: 85 748 21 19, 517 484 349.
Kim był Tadeusz Kościuszko? Dlaczego na jego cześć wybudowano sławny Kopiec w Krakowie oraz z jakiego powodu sam Napoleon nazwał go „bohaterem północy”? To tylko część pytań na które odpowiedź znajdą uczestnicy spotkania poświęconego życiorysowi i znaczeniu Tadeusza Kościuszki jako bohatera narodowego Polski i Stanów Zjednoczonych.
 
Więcej informacji na www.muzeum.bialystok.pl