Main Menu

Notice: Undefined offset: -1 in /home/pasazmuzea/domains/pasazmuzealny.pl/public_html/components/com_sobipro/router.php on line 90

Login Form

Zapachniało piernikami. Świąteczne warsztaty w Muzeum Śląskim

19 grudnia 2017 r. Muzeum Śląskie zaprasza na rodzinne warsztaty „Zapachniało piernikami”.

W trakcie wydarzenia nauczymy się lukrować pierniki oraz poznamy protestanckie tradycje bożonarodzeniowe.
Jedna z legend głosi, że pierniki z wizerunkiem kościoła Pokoju w Świdnicy oraz portretem króla Gustawa XII miały być podziękowaniem i hołdem dla władcy złożonym mu przez świdnickich luteranów. Całe przedsięwzięcie zakończyło się jednak fiaskiem i król pierników nie otrzymał. Dlaczego? Te i inne ciekawostki związane z dolnośląskimi piernikami będzie można poznać podczas spotkania prowadzonego przez Marcina Goetza.
Opowieściom będzie towarzyszyło wspólne lukrowanie pierników. Uczestnicy będą mogli zabrać ze sobą do domu osobiście ozdobiony smakołyk, który posłużyć może również jako ozdoba choinkowa. Wydarzenie towarzyszy wystawie „Wszystko osiąga się przez nadzieję… Kulturowe dziedzictwo Reformacji na Śląsku”.
Warsztaty odbędą się we wtorek 19 grudnia 2017 r. w czterech turach: o godz. 16.00, 17.00, 18.00 i 19.00 w siedzibie Muzeum Śląskiego w Strefie Kultury (ul. T. Dobrowolskiego 1). Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy pod numerem telefonu 32 21 30 870.