Main Menu


Notice: Undefined offset: -1 in /home/pasazmuzea/domains/pasazmuzealny.pl/public_html/components/com_sobipro/router.php on line 90

Login Form

"Dotknij historii" - program edukacyjno - promocyjny w Muzeum Okręgowym w Toruniu

Program edukacyjno - promocyjny w Muzeum Okręgowym w Toruniu


Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wielkiej akcji promocyjnej Muzeum Okręgowego w Toruniu przygotowanej dla grup zorganizowanych w okresie od 16.01 do 09.02.2018 r.
W Muzeum Historii Torunia – oddziale Muzeum Okręgowego w Toruniu - czeka na Państwa  nowocześnie zaaranżowana wystawa „Toruń i jego historia”  oraz przestrzenie edukacyjne z interaktywną osią czasu, pokojem wirtualnym i wielkoformatowymi puzzlami.
Można tu poznać historię poprzez ciekawe opowieści, historyczne dokumenty, obiekty muzealne, multimedialne quizy, filmy, kinekt i inne aktywizujące zabawy.
W Muzeum Toruńskiego Piernika – mogą się Państwo dowiedzieć, skąd wzięła się nazwa najsłynniejszego toruńskiego piernika, czyli „katarzynki”; i co takiego ma do powiedzenia dawny właściciel fabryki Gustav Weese. Możecie też Państwo skorzystać z wirtualnej przebieralni i „przymierzyć” strój kramarki czy piekarza. ( Na parterze poznacie Państwo składniki używane do wyrobu pierników (m.in. goździki, anyż, kardamon, miód, mąka). Dowiecie się również, z jakich krajów docierały one w średniowieczu do Polski.
W Ratuszu Staromiejskim – od wieków w Ratuszu, tym najbardziej znanym i reprezentacyjnym świeckim gmachu Torunia, koncentrował się handel oraz życie publiczne i polityczne miasta. Ratusz był głównym ośrodkiem sądowym i siedzibą rady miejskiej. Podejmowano tu władców: wielkich mistrzów zakonu krzyżackiego, a także królów Polski, którym wówczas gmach ten służył za czasową rezydencję, stąd jedna z sal pierwszego piętra nosi nazwę Królewskiej. To właśnie w niej zmarł król Jan Olbracht. W Ratuszu miały też miejsce inne ważne wydarzenia historyczne.
Zajęcia prowadzone będą dla uczniów starszych grup przedszkolnych, szkół podstawowych (kl. I-VII), gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych
w Muzeum Historii Torunia (ul. Łazienna 16) , w Muzeum Toruńskiego Piernika (ul. Strumykowa 4), w Ratuszu Staromiejskim (Rynek Staromiejski 1)
Koszt udziału w zajęciach wynosi 2 zł od osoby.
Zapisy na zajęcia przyjmuje Dział Edukacji
Tel. 56 66 05 632, 56 66 05 605, 56 66 05 631
Dodatkowo wszystkie klasy biorące udział w projekcie uczestniczą w konkursie „Szkoła aktywna w Muzeum”!
Konkurs „Szkoła aktywna w Muzeum” – szkoła, której klasy najczęściej będą korzystały akcji „Dotknij historii” w nagrodę za aktywność będzie miała ufundowany pakiet 5 zajęć w Muzeum Okręgowym w Toruniu!
16 stycznia - 9 lutego 2018 r. (uczniowie przedszkoli, szkół podstawowych (kl. I-VI), gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych)
Muzeum Historii Torunia, ul. Łazienna 16 więcej na stronie www.muzeum.torun.pl