Main Menu


Notice: Undefined offset: -1 in /home/pasazmuzea/domains/pasazmuzealny.pl/public_html/components/com_sobipro/router.php on line 90

Login Form

Muzealni detektywi na tropie! - terminy zajęć w lutym i marcu 2018 r.

Zajęcia dla dzieci w wieku 7 – 12 lat z zeszytem edukacyjnym „Muzealni detektywi na tropie! Tajemnice

malarstwa”.Zapraszamy do białostockiego Ratusza (Rynek Kościuszki 10) w wybrane niedziele o godz. 12.00 na zajęcia interaktywne, na których zwiedzamy wystawę, rozwiązujemy zadania z zeszytu  „Muzealni detektywi na tropie! Tajemnice malarstwa”, a w części warsztatowej tworzymy ciekawe prace plastyczne i nie tylko!
Najbliższe tematy i terminy zajęć:
W atelier Olgi Boznańskiej 18 lutego 2018 r., godz. 12.00
Jak namalować obraz i jakich użyć do tego narzędzi? Mali muzealni detektywi dowiedzą się tego, odwiedzając pracownię znanej artystki Olgi Boznańskiej. Sprawdzą, jakie były jej ulubione kolory oraz skąd wzięły się w jej pracowni białe myszki. Dzieci poznają również tajniki różnych technik malarskich. Dowiedzą się, z czego wykonuje się farbę akwarelową, a z czego olejną i przekonają się, jakie są etapy powstawania obrazów. W części warsztatowej wykonają prace plastyczne na tekturze, inspirowane niezwykłym sposobem malowania Olgi Boznańskiej.
Życie codzienne pod lupą 4 marca 2018 r., godz. 12.00
Przed detektywami szczególne zadanie: muszą stwierdzić, czy można w ciekawy sposób przedstawić na płótnie zwykłe codzienne życie. Jako baczni obserwatorzy wyśledzą na obrazach postaci uchwycone podczas pracy, odpoczynku czy zabawy. Dowiedzą się, czym jest scena rodzajowa oraz dlaczego czasem mamy wrażenie, jakbyśmy podglądali namalowane postaci przez dziurkę od klucza. W części warsztatowej uczestnicy zajęć zagrają w kalambury, a następnie namalują wybraną scenę ze swojego życia codziennego.
Rysopis artysty – autoportret 11 marca 2018 r., godz. 12.00
Wielu polskich malarzy zajmowało się portretowaniem, ale byli też tacy, którzy sami stawali się modelami, tworząc autoportrety. Przedstawiali siebie przy pracy w  warsztacie malarskim, w otoczeniu rodziny, na tle pejzażu. Często towarzyszyły im tajemnicze postacie i ukryte przedmioty. Mistrzem autoportretu był Jacek Malczewski i to jego twórczość bacznie prześledzimy. W części warsztatowej uczestnicy zajęć podejmą się tej trudnej sztuki portretowania i  stworzą nietypowe autoportrety.
Czas trwania zajęć ok. 90 min.
Liczba uczestników w grupie do 15 osób.
Koszt: 10 zł - dziecko, 5 zł - opiekun, z Kartą Dużej Rodziny 2 zł - dziecko, 2 zł - opiekun.
Na każdych z piętnastu zajęć z cyklu „Muzealni detektywi na tropie!” wykorzystujemy zeszyt edukacyjny w cenie 8 zł.
Informacje i zapisy: 85 740-77-41, 509 336 740
Więcej informacji: http://muzeum.bialystok.pl/muzeum-podlaskie-w-bialymstoku/edukacja-oferta-dla-rodzin-z-dziecmi/niedziela-rodzinna-w-ratuszu/