Main Menu


Notice: Undefined offset: -1 in /home/pasazmuzea/domains/pasazmuzealny.pl/public_html/components/com_sobipro/router.php on line 90

Login Form

Kuba - wyspa spotkań - ludzie i bogowie. Spotkanie z podróżnikiem Adamem Kwaśnym

Największą wyspę Karaibów przez wieki zamieszkało wiele ludów i liczni bogowie - większość najczęściej wbrew własnej woli.

Dawne wierzenia wytępionych bezlitośnie Indian zmieszały się z kulturą i religiami przybyszów z Hiszpanii, Afryki, Chin i wszystkich innych, których przywiały tu niespokojne wiatry.

Adam Kwaśny z Towarzystwa Przyjaciół Kuby zabierze nas na wędrówkę przez kubańskie drogi i bezdroża, uchyli rąbka tajemnic afrykańskich czarowników, zaprowadzi do miejsc, w których do dziś praktykuje się animistyczne rytuały. Pokaże, jak kubańscy bogowie (orichas) towarzyszą ludziom w ich doczesnym życiu. Dowiemy się też, gdzie dusze Kubańczyków trafiają po śmierci i który z bogów nie znosi rozgotowanej fasoli.

Adam Kwaśny to podróżnik, pisarz, scenarzysta. Od lat podróżuje na Kubę, gdzie znalazł drugą ojczyznę i praktykuje animistyczną religię palo. Publikował m.in. w Zwierciadle, Poznaj Świat i Magazynie Podróżników TamTam. Przez wiele lat współpracował z telewizją TVN, dla której pisał scenariusze. Szef El Punto del Viaje Alternativo (Punkt Podróży Alternatywnej).

Spotkanie połączone z prezentacją książki Adama Kwaśnego pt. „Wszystkie zajęcia Yoirysa Manuela”. 

12 kwietnia 2018 r. godz. 17.00 Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika, ul. Franciszkańska 9/11 Wstęp wolny!