Main Menu


Notice: Undefined offset: -1 in /home/pasazmuzea/domains/pasazmuzealny.pl/public_html/components/com_sobipro/router.php on line 90

Login Form

Kolejne spotkanie w ramach Akademii sztuki w Muzeum Śląskim

Kolejne spotkanie w ramach Akademii sztuki w Muzeum Śląskim. Muzeum Śląskie zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Akademii sztuki w przestrzeni publicznej.

Cykl Akademia sztuki to propozycja dla zainteresowanych dyskusją o najważniejszych trendach w sztuce w XX i XXI wieku. W piątek 25 maja o godzinie 18.00 odbędzie się debata w ramach Akademii sztuki w przestrzeni publicznej poświęcona tematowi rzeźby, jej znaczeniu w obszarze życia człowieka, problemowi sztuki programowej, a także abstrakcji w rzeźbie. Gośćmi spotkania będą performer Robert Kuśmirowski oraz rzeźbiarze Jerzy Kędziora i Bogumił Burzyński. Sztuka Roberta Kuśmirowskiego to poszukiwanie obrazu tożsamości świata, kreowanie językiem rekonstrukcji, scenografii filmowej wizji tego, co nas dotyka, co jest naszą pamięcią, ale i sentymentem. Tematem sztuki Jerzego Kędziory stał się człowiek, jego wizerunek, stan emocjonalny, który przenosi na język form monumentalnych - pomników, ale i form kameralnych, np. na medale, a dzisiaj ukazuje go w rzeźbach balansujących wpisanych w przestrzeń miasta, budynków. Specjalnością artysty Bogumiła Burzyńskiego są zaś formy monumentalne. Artysta akcentuje znaczenie ekspresyjnym modelunkiem. Dyskusję poprowadzi Bartłomiej Struzik, artysta, kierownik Katedry Projektowania Architektoniczno-Rzeźbiarskiego Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jego twórczość akcentuje relacje i doświadczenia przestrzeni przez człowieka. Wydarzenie odbędzie się w sali A na poziomie -3 w siedzibie Muzeum w Strefie Kultury. Wstęp 1 zł. Bilety do nabycia bezpośrednio przed wydarzeniem.